سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۵۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷- ۵۹: ۰۵
یاراحمدیان در گفتگو با «بسیج» عنوان کرد
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران گفت: در شرایط کنونی بیش از 95 درصد کارگران با قراردادهای موقت یک ماهه درحال فعالیت هستند و این مهم ترین دغدغه و چالش برای قشر کارگری می باشد.

سید محمد یاراحمدیان رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با تأکید بر اینکه تنها با جهاد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی است که می توان از بحران های اقتصادی عبور کرد، اظهار داشت: نحوه فعالیت جامعه کارگری و سطح عملکردی این قشر از جمله شاخصه های مهم در جهاد اقتصادی است که باید گفت این عرصه در کشور با غفلت مواجه بوده است.

وی به لزوم توجه مسئولان به امنیت شغلی کارگران تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی بیش از 95 درصد کارگران با قراردادهای موقت یک ماهه درحال فعالیت هستند و این مهم ترین دغدغه و چالش برای قشر کارگری می باشد.

این فعال جامعه کارگری با بیان اینکه دولت در تحقق شعار سال 96 کم کاری کرده است، افزود: در سال گذشته هم که سال تولید و اشتغال بود در عمل هیچ اتفاقی برای حل معضلات کارگران از جمله موضوعات قراردادی رخ نداده است.

یاراحمدیان تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که حل این مشکل با عمل به قانون صورت می گیرد و حداقل خواسته ما این است که کارگرانی که در مشاغلی با ماهیت دائمی کار می کنند، طبق استانداردهای بین المللی کار، به صورت دائمی قرارداد منعقد کنند.

وی در پایان اذعان کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با صدور بخش نامه ها و دستور العمل هایی محکم می تواند روابط حوزه کار را به خوبی ترسیم کند اما در این بخش هم کم کاری شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar