سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۴۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶- ۲۰: ۰۶
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با «بسیج»:
حسن پور گفت: با افزایش نقدینگی مشکلات زیادی گریبان گیر مردم خواهد شد که مهمترین آن را می‌توان به افزایش یکباره قیمت‌ها در بازار اشاره کرد.

شهباز حسن پور بیگلری عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، درباره وضعیت نقدینگی موجود در کشور گفت: متاسفانه نقدینگی در کشور افزایش پیدا کرده و دولت در کنترل آن ناموفق بود. بر همین اساس اگر دولت از افزایش نقدینگی جلوگیری نکند، اقتصاد بدتر از حال این روز‌های ایران خواهد شد.

وی افزود: با افزایش نقدینگی مشکلات زیادی گریبان گیر مردم خواهد شد که مهمترین آن را می‌توان به افزایش به یکباره قیمت‌ها در بازار اشاره کرد. پول در اختیار مردم باید به گونه‌ای از طرف دولت و ارگان‌های مربوطه سازماندهی شود که منتهی به رفع یکی از مشکلات مانند رفع بیکاری یا سرمایه گذاری برای تولید در جامعه شود. پراکنده شدن استفاده از پول برای مردم و غیر سازماندهی آن روند نقدینگی در کشور را بدتر خواهد کرد.

این نماینده تصریح کرد: کشور با دو مشکل اساسی در حال حاضر مواجه است. رکود و بیکاری که از اساسی‌ترین مشکلات کشور و مردم است، نقدینگی با آن‌ها مستقیم یا غیر مستقیم ارتباط دارد. پول مردم باید در جایی خرج شود که هم سودی به خودشان برسد هم حلال مشکلات اقتصادی شود یعنی اگر کالایی را مردم خریداری می‌کنند باید از ایران باشد که این را سازمادهی کردن پول مردم در جهت کاهش نقدینگی گویند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar