سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۶۳۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶- ۲۰: ۲۰
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان باافزایش تولید ماهی در استان اشاره به اینکه ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۲ سالانه ۱۳ هزار و ۴۰۰ تن بود گفت: تاکنون ۳۲ مزرعه پرورش ماهی در استان بهره برداری و بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.
کورش یزدان پناه تعداد مزارع پرورش ماهی بهره برداری شده سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد را ۱۶ واحد با ظرفیت ۲ هزار تن برآورد کرد و افزود: هم اکنون ۲۲۱ مزرعه پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کند که ۲ هزار و ۴۵۰ نفر در آن‌ها مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۷ مزرعه پرورش ماهی با پیشرفت کاری ۳۰ تا ۶۰ درصد در استان در حال ساخت است.
یزدان پناه گفت: در صورت بهره برداری از این طرح‌ها ضمن ایجاد ۳۹۰ فرصت شغلی ۲ هزار و ۷۲۵ تن به میزان تولید سالیانه ماهی در کهگیلویه و بویراحمد افزوده خواهد شد.
وی میزان سرانه مصرف ماهی در استان را ۶ و نیم کیلوگرم اعلام کرد و افزود: در افق ۱۴۰۴ میزان سرانه مصرف ماهی در استان باید به بیش از ۱۰ کیلوگرم برسد.
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب‌های تولید ماهی قزل آلا در کشور است به طوری که حدود ۱.۶ درصد تولید ماهیان سردآبی جهان و ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را تامین می‌کند.
کهگیلویه وبویراحمد با دارا بودن حدود ۱۰ درصد منابع آبی و ۱۱ و نیم میلیارد مترمعکب روان آب، ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را در خود جای داده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: