سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶- ۳۳: ۱۱
مراسم بزرگداشت اولین سالگرد مدافع حرم حضرت زینب (س) روحانی شهید حاج محمد پور هنگ پنج شنبه 23 شهریور در مسجد الهادی شهرستان ری با حضور پرشور همشهریان و همرزمانش برگزار گردید.

اولین سالگرد روحانی فدایی حرم شهید محمد پورهنگ

به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج، در این  مراسم حجت السلام و المسلمین مومنی به تحلیل و بررسی اهداف و عقاید مدافعان حرم پرداخت و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ، کلمه الله در پرچمش وجود دارد، این کلمه نشانه این است که هر حرکتی که قرار است در این نظام محقق بشود باید در مدار حق و خداباوری و خدامحوری باشد، اگر اینچنین نباشند افراد نه تنها موثر نیستند که مضر هستند و به این نظام لطمه می زنند.

وی مدافعان حرم را نیروهایی ولایت مدار دانست و ادامه داد:شهید پورهنگ تمام امکانات لازم در اختیارش بود تا در آسایش در کنار خانواده خود زندگی کند ولی او راه دفاع از ناموس اهل بیت (ع) را انتخاب کرد تا در فردا روز قیامت نزد خداوند متعال و اهل بیت (ع )روز سفید باشد .

حجت السلام و المسلمین مومنی افزود: چرا افرادی مانند شهید پورهنگ رفتند؟ این مدافعان حرم، اینها باورشان خدا بود اما می توانستند بنشینند از نعمت های خداوند بهره مند بشوند، اما چرا رفتند، بعضی از افراد می گویند خب اینجا که مملکت ما نیست، این را هم عرض کنم کسی که خود را بالا می داند در علم این شخص عالم نیست، چون امام صادق(ع) می فرماید: ملاک عالم خشیت است، اینها که خشیت ندارند، درخت هرچه بارش بیشتر باشد افتاده تر است، اما اینها که فقط قد بلند کردند بدون اینکه علم داشته باشند، اینها ادبیات سخن گفتنشان هرگز مانند خشیت کنندگان نیست. اینهایی که به مدافع حرم اهانت می کنند هرکسی باشند، اینها نه دین دارند نه انصاف .

اولین سالگرد روحانی فدایی حرم شهید محمد پورهنگ

وی ادامه داد: دین ما در خطر است، ما یک جوری باید به بعضی ها اثبات کنیم که فکر نکنند رهبر ما بی کس است، تمام اینها با رفتنشان دارند این را ثابت می کنند که مطیع امر ولایت هستیم. الان مامور به سکوت هستیم، آقا می فرماید: در قسمت هایی فرهنگی و علمی جریان هایی دارند مدیریت می شوند، ، دقیقا نقطه مقابل کلام آقا می آیند عمل می کنند، آقا می فرمایند: این فیش های حقوقی که نجومی است را پیگیری کنید، امروز می شنویم شخصی می گوید: این جریان فیش ها را که می گویند الان می خواهند دزدی های قبلی را از بین ببرند. ما واقعا می فهمیم این حرف ها یعنی چه. اگر اذن و رخصت ولایت باشد لحظه به لحظه کار خودش را و افرادی که با او در ارتباط هستند برابر اطرافیان را دقیق می توانیم بیان کنیم اما منتظر امر هستیم.

مومنی تصریح کرد: این شهدا می روند برای اینکه اثبات کنند ولایت سرباز دارد، می شوند مجاهد فی سبیل الله، کسانی که به اینها توهین می کنند نمی فهمند که دنیا برای این ها پست و حقیر است و نفسشان می گیرد در این دنیای پرگناه. امام حسین(ع) می فرماید: در چنین وضعی من می خواهم به سمت خدا بروم و این مردن عین سعادت است.

اولین سالگرد روحانی فدایی حرم شهید محمد پورهنگ

وی افزود: قرآن کریم می فرماید: می خواهید شما را به سمت تجارتی رهنمود کنم که ثمره این تجارت نجات شما از عذاب علیم است. اینها احساسی نشدند بلند شوند و بروند،اینها می توانند راحت از نعمت های حلال استفاده کنند اما می روند آن طرف مرزها برای دفاع، اینها مجاهدین فی سبیل الله هستند و با خدا وارد تجارت شده اند. در آیه بعد می فرماید: این ها انصار خدا هستند. یک شخصی می گفت: اول مدافع حرم ، حضرت عباس(ع) است، اما من گفتم، اول مدافع حرم ، مادر ما زهرا(س) است. ایشان می توانست بنشیند اما رفتند و از ولایتشان دفاع کردند. مانند کسانی که الان برای دفاع از حریم اسلام می روند.

 حسین پورهنگ برادر شهید محمد پور هنگ با تشکر و قدردانی از حضور پرشور مردم در این مراسم گفت: برادرم  بار مسئولیت کار فرهنگی مردم سوریه و از طرفی حضور در میدان جهاد را بر دوش داشت، مهرش در دل مردم جا باز کرده بود. تاثیرگذاری فعالیت‌ها در بین مردم باعث شده بود که دشمن به نحوی دیگر او را از ادامه راه باز دارد. ترور بیولوژیکی آن هم از راه «مسمومیت» گزینه‌ی برای از میان برداشتن محمد بود و باعث شد تا آخرین روز عمرم  لحظات واپسین که برادرم  از درد سم به خود می پیچید را فراموش نکنم .

وی ادامه داد: اکنون وظیفه سنگین ادامه راه دو برادر شهیدم بر دوش من است و من نیز تا آخرین قطره خون خود را در راه ولایت مداری و دفاع از ناموس اسلام دریغ نمی نمایم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar