سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶- ۲۵: ۱۳
ششمین دوره رقابت‌های کشتی باچوخه خراسان رضوی «جام غدیر» و یادواره ۱۷ شهید والامقام روستای نسر تربت حیدریه با شناخت نفرات برتر در اوزان مختلف پایان یافت.
 به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، این دوره از رقابت‌ها که از روز گذشته در گود کشتی باچوخه روستای نسر که ۶ هزار متر مربع مساحت دارد، و تنها زمین استاندارد برای برگزاری کشتی باچوخه در شهرستان تربت حیدریه است آغاز و صبح امروز با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.
 
مسئول برگزاری این مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: این دوره از رقابت‌ها با حضور ۱۵۰ چوخه کار از شهرستان‌های تربت حیدریه، مشهد، اسفراین، نیشابور، تربت جام، قوچان، چناران، فریمان و روستا‌های جلگه رخ در اوزان ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ و دسته سنگین وزن برگزار شد.
 
محمد فخریان افزود: در وزن ۶۰ کیلو گرم مرتضی رستگار و سید علی حسینی هر دو از از مشهد مقدس و محمد اکبرزاده از روستای نسر تربت حیدریه به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
 
وی بیان داشت: در دسته ۷۰ کیلو گرم حسن موسی زاده از قوچان، الیاس سالخورده و حسن گروهی هر دو از چناران به ترتیب مقام اول تا سوم را از آن خود کردند.
 
فخریان اظهار داشت: در وزن ۸۰ کیلوگرم محمد نیک سرشت از مشهد مقدس، هادی گلستانی از نیشابور و محمد ابراهیمی از چناران بترتیب بر سکوی اول تا سوم ایستادند.
 
مسئول برگزاری مسابقات همچنین، روح الله خلیلی از چناران، علی اکبر محمود آبادی از نیشابور و حسن نیک نام از قوچان را بعنوان نفرات برتر وزن ۹۰ کیلوگرم معرفی کرد.
 
وی گفت: در دسته سنگین وزن عباس نیک سرشت و مهدی براتی به ترتیب از مشهد و فریمان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان نیک سرشت از مشهد مقام قهرمانی دسته سنگین وزن را کسب کرد.
 
فخریان تصریح کرد: به نفرات اول تا سوم در هر زون یک قوچ و بره و همچنین یک قوج به همراه ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد برای دسته سنگین وزن بعنوان هدیه رقابت‌ها اهدا شد.
 
بالغ بر ۵۰۰ چوخه کار در پنج باشگاه مشهد و دیگر شهرستان‌های استان خراسان رضوی در رشته ورزشی کشتی با چوخه فعالیت می‌کنند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar