سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶- ۱۴: ۱۳
طلبه بسیجی جهادگر در گفتگو با «بسیج» مطرح کرد
راضی گفت: بعضی از مردم در مناطق روستایی آنطور که باید با احکام اولیه در مورد وضو و نماز و غسل هم آشنا نبودند طلبه های بسیجی و جهادگر در این راه تلاش زیادی می کنند.

مرتضی راضی طلبه بسیجی جهادگر در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره به اهمیت اردوهای جهادی در انجام کارهای فرهنگی گفت: ما چند سالی است که به اردوی جهادی رفته و کاروان می بریم این اردوهای از جهات مختلفی کارگشاست که یکی از آنها موضوعات فرهنگی است.

وی افزود: یکی از تاثیرات فرهنگی که این اردوها دارند برای خود جهادگران است که وقتی از نزدیک با محرومیت ها آشنا می شوند و زندگی محرومین را می بینند دیدشان به زندگی عوض می شود و این در تغییرات فرهنگی و سبک زندگی آنها تاثیر فراوانی دارد.

طلبه بسیجی جهادگر تصریح کرد: معانی خیلی از واژگان در این اردوهای جهادی مشخص می شود مفاهیمی همچون قناعت را از نزدیک می توان لمس کرد وقتی می بینیم کل مردم یک روستا فقط یک وعده غذا در طول روز مصرف می کنند.

وی گفت: مسائل فرهنگی همواره دغدغه گروه های بسیجی جهادگر بوده و با وجود مشکلات مادی و معیشتی در روستا ها و مناطق محروم معضلات فرهنگی از همه چیز مهمتر است. بعضی از مردم در مناطق روستایی آنطور که باید با احکام اولیه در مورد وضو و نماز و غسل هم آشنا نبودند و در مورد عقاید و اخلاق خیلی باید با آنها کار کرد که طلبه های بسیجی و جهادگر در این راه تلاش زیادی می کنند.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar