سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۲۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶- ۲۴: ۱۱
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
رئیس کمیسیون عمران مجلس از پیگیری کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه داراب با توجه به دستور رئیس مجلس خبر داد و گفت: کمیسیون عمران درحال بررسی جزئیات و علت‌یابی این حادثه است.

محمدرضا رضایی در بازدید از محل حادثه‌ واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر هرمزگانی در شهرستان داراب فارس با انتقاد از حرکت دادن شبانه‌ دانش‌آموزان اظهار داشت: در حالی که در فصل تابستان هستیم و فرصت و وقت کافی برای اعزام دانش‌آموزان وجود داشته است این نقد بر آموزش و پرورش وارد است که چرا چنین زمانی انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه راننده‌ اتوبوس جوانی 32 ساله و کم تجربه بوده است بیان کرد: آموزش و پرورش باید در انتخاب راننده دقت و شرکت‌های مورد اعتماد و رانندگان با تجربه و آشنا به مسیر را انتخاب می‌کرد.

نماینده‌ جهرم خستگی راننده را از دلایل مهم وقوع این حادثه دانست و گفت: رانندگی طولانی مدت موجب خواب‌آلودگی راننده و منحرف شدن خودرو از جاده شده است که منجر به از دست رفتن جان٬ نقص عضو و ضایعه‌ نخاعی بسیاری از سرمایه‌های کشور شد.

رضایی افزود: در این اتوبوس دانش‌آموزان کمربند ایمنی نبسته بودند که مسئولین حاضر در اتوبوس باید ایمنی را رعایت می‌کردند.

نماینده‌ مردم جهرم در خانه‌ ملت با اشاره به وضعیت نامناسب بسیاری از جاده‌های کشور اظهار داشت: بسیاری از جاده‌های کشور یک طرفه و کم عرض است که نور خودروهای روبه‌رو سبب خستگی چشم راننده می‌شود.

وی از پیگیری کمیسیون عمران مجلس درباره این حادثه با توجه به دستور رئیس مجلس سخن گفت و بیان کرد: کمیسیون عمران درحال بررسی جزئیات و علت‌یابی این حادثه است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار سالیانه‌ 16 هزار نفری از دست دادن جان هموطنان در تصادفات جاده‌ای گفت: همه عوامل دست‌اندرکار ایمنی جاده‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا بتوان آمار تصادفات را به کمترین میزان رساند.

رضایی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های دانش‌آموزان از جدیت در پیگیری این حادثه خبر داد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar