سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۷۸۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶- ۲۵: ۱۴
گروه کاری اقدام مالی با وجود تلاش‌های یک‌ساله ایران برای اجرای برنامه اقدام، این کشور را از لیست سیاه خارج نکرد در عین حال تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران را بدون محدودیت زمانی تمدید نمود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، گروه کاری اقدام مالی، اعلام کرد، «با توجه به تعهد سیاسی‌ای که ایران از خود نشان داده و گام‌های مرتبطی که این کشور در راستای برنامه اقدام خود برداشته است» تصمیم گرفته تعلیق اقدامات متقابل خود علیه ایران را ادامه دهد.

اف‌ای‌تی‌اف در بیانیه مطبوعاتی‌اش که بعد از نشست خود در مادرید اسپانیا صادر کرده، آورده است: «تا زمانی که برنامه اقدام ایران به‌طور کامل تکمیل شود، ایران در بیانیه عمومی گروه کاری اقدام مالی باقی خواهد ماند، تا این کشور اقدامات لازم برای مقابله با قصورهای به رسمیت شناخته شده در این برنامه اقدام را اجرایی کند».

این نهاد بین‌دولتی گفته، به رصد پیشرفت ایران در روند اجرای برنامه اقدام ادامه می‌دهد و گام بعدی رام این کشور را مورد توجه قرار خواهد داد.در این بیانیه همچنین آمده است: «اف‌ای‌تی‌اف از ایران می‌خواهد تا به‌طور کامل با قصورهای خود در زمینه مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریزم مقابله کند».

FATF به تمدید تعلیق اقدامات متقابل علیه ایران رأی داد

در ژوئن سال گذشته، این نهاد ناظر مالی با استقبال از اقدامات اتخاذشده از سوی ایران، وضعیت این کشور را ارتقا داد و اعلام کرد که اقدامات متقابل علیه این کشور به‌حالت تعلیق در خواهد آمد و به ایران برای انجام اصلاحات یک سال زمان داده می‌شود.بدین ترتیب ایران فعلاً مجدداً در محدوده خاکستری حفظ شده و مجدداً به لیست سیاه گروه کاری اقدام مالی بازگردانده نشده است.

این نهاد بین المللی در بیانیه خود افزوده است: «تا زمانی که ایران اقدامات خواسته‌شده برای رفع کاستی‌های تعیین‌شده در برنامه اقدام را انجام نداده است اف‌ای‌تی‌اف نسبت به تأمین مالی تروریسم از طریق ایران و تهدیدِ ناشی از آن برای نظام مالی بین المللی نگران باقی خواهد ماند، بنابراین اف‌ای‌تی‌اف از همه اعضای خود می‌خواهد که به نهادهای مالی خود تذکر دهند تا همچنان در روابط و تعاملات تجاری با افراد حقیقی و حقوقی در ایران نهایت دقت عمل را داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar