سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۱۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵- ۱۹: ۰۸
وزیر ورزش و جوانان:
وزیر ورزش و جوانان گفت: برای تشکیل دبیرخانه مجمع جوانان جهان اسلام در شیراز باید اقدام کرد که پیشنهاد آن را داده‌ایم.

مسعود سلطانی‌فر در آیین گشایش پایتختی جوانان جهان اسلام در این شهر اظهار داشت: در ماه‌های اخیر اتفاقات بسیار خوب و مناسبت‌های تعیین‌کننده در کشور به وجود آمده که انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان اسلام یکی از این مناسبت‌ها است.

وی افزود: در همین راستا در سال جاری میلادی مشهد میزبان فعالیت فرهنگی جهان اسلام خواهد بود و در سال 2018 میلادی نیز تبریز به‌عنوان میزبان فعالیت‌های گردشگری فعالیت خواهد کرد که باید گفت بعد از برجام درهای توسعه بر کشور باز شده است.

سلطانی‌فر ادامه داد: این رویداد بزرگ در شیراز موجب رونق گرفتن بخش‌های اقتصادی خواهد شد و شیراز که یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری است بیش از گذشته می‌تواند در این زمینه بدرخشد و رونق گیرد.

این مقام مسؤول با تأکید بر به‌کارگیری جوانان در سطوح مدیریتی اظهار داشت: تفکر جوان باوری یکی از مهم‌ترین رویکردهای امام راحل بود که از ابتدای نهضت وی موردتوجه قرار گرفت که یکی از جوان‌ترین کابینه‌ها در دوره ایشان شکل گرفت و در تمام صحنه‌های سخت جوانان به‌عنوان محور این منازعات تعیین‌کننده بودند.

سلطانی‌فر ادامه داد: ما در خلال سه سال گذشته با رویکرد بسیار شفاف دولت و توجه به جوانان بر این باور هستیم که شرایط را برای حضور این عزیزان در فعالیت‌ها فراهم کنیم که در این راستا سازمان‌های مردم‌نهاد تعدادشان به یک‌هزار و 500 سازمان رسیده است و بازهم به دنبال ایجاد مجموعه‌های جدید هستیم.

وی در پایان نیز اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که این مجموعه دبیرخانه‌ای را تشکیل دهد تا با الگوگیری از آن، بر تعامل بین کشورها بیفزاییم و جهانی عاری از خشونت را در دنیا رقم بزنیم که استفاده از تجربیات کشورهای اسلامی در این راستا بسیار مهم است.

به گزارش فارس، پس از سخنان وزیر ورزش و جوانان و در ادامه این آیین، کلید پایتختی جوانان جهان اسلام برای مدت یک سال به جوانان منتخب سازمان‌های مردم‌نهاد در شهر شیراز سپرده شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar