سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۰۶۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵- ۵۲: ۱۰
یادداشت/محمد مهدی سعادت یار
سعادت یار در این یادداشت نوشت: آنچه در این روزها بیش از هر چیز دیگری در مراسمات یادبود آقای هاشمی به چشم می خورد استفاده از فضای ایجاد شده پس از رحلت ایشان برای تطهیر فتنه گران و سران فتنه است.
پس از انتشار خبر ناگهانی رحلت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی، مرد تأثیرگذار سال های انقلاب و پس از  انقلاب آنچه دور از انتظار نبود استفاده ابزاری جریانات سیاسی از نام و سابقه آن مرحوم برای پیشبرد اهداف سیاسی خود بود.


شاید بتوان گفت در این سال ها مهم ترین جریانی را که نیاز به بازگشت سیاسی در عرصه معادلات کشور را یک ضرورت حیاتی برای خود می داند  جریان اصلاح طلبی است که پس از انتخابات ۸۴ و بویژه فتنه ۸۸ و آلوده شدن دست آنها به خیانت به انقلاب و آرمان های امام راحل از چشم ملت افتاده و در صحنه کشور تأثیر گذار نبودند.


پس از گذشت چند سال از فتنه ۸۸ مهم ترین راهبرد جریان اصلاح طلبی تطهیر فتنه گران و سران فتنه است به طوری که در این سال ها در استفاده از هیچ ابزاری کوتاهی نکردند.


آنچه  مسلم است در راه رسیدن به این اهداف بزنگاه هایی تأثیر گذار وجود دارد که می  تواند آنها را در راه رسیدن به این هدف یاری نماید.


آنچه در این روزها بیش از هر چیز دیگری در مراسمات یادبود آقای هاشمی به چشم می خورد استفاده از فضای ایجاد شده پس از رحلت ایشان برای تطهیر فتنه گران و سران فتنه است و گاه حتی پا را فراتر گذاشته و بعضا از فتنه گران برای یادبود و معرفی آقای هاشمی استفاده می کنند.


در این بین آنچه حائز اهمیت است غفلت و خواب زمستانی دستگاه های امنیتی و انقلابی است که نه تنها در قبال این اقدامات واکنش نشان نمی دهند بلکه مجوزهای برگزاری این برنامه ها را بدون هیچ فکر و بررسی صادر می کند.


متأسفانه شاهدیم که در برخی استان ها حتی نهادهای دولتی هم در برگزاری این برنامه ها سهیم بودند و مسئولین استانی هیچ واکنشی در مقابل این اقدامات انجام نمی دهند.


آنچه واضح است مهم ترین هدف آقای هاشمی چیزی جز حفظ انقلاب اسلامی نبوده است و باید این نکته همیشه و در همه حال پیش چشم باشد که حفظ نظام از اوجب واجبات است و آن کسانی که روزی کشور و انقلاب را به لبه پرتگاه برده اند و به منافع ملت لطمات جبران ناپذیری وارد کرده اند نباید با استفاده از اتفاقات جاری در کشور برای بازگشت به نقاط تأثیر گذار کشور سوء استفاده نمایند.


در این بین هوشیاری جوانان انقلابی اقتضا می کند که با چشمی باز مسائل پیرامون خود را رصد کرده و با تحلیلی درست از اتفاقات پیش رو و بویژه تأثیرات آن بر آینده انقلاب اسلامی نسبت به اینگونه اقدامات واکنش انقلابی، منطقی و عقلانی از خود نشان دهند.


مسئولین جمهوری اسلامی نیز باید تبعات این مسائل را در نظر داشته و از خواب غفلت بیدار شوند و اجازه عدول از اصول به بهانه های مختلف را به عناصر نامطمئن ندهند.

محمد مهدی سعادت یار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز
انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar