سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۹۸۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۵- ۴۴: ۱۰
سردار سلامی در داشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع):
جانشین فرمانده کل سپاه، پیروزی جبهه مقاومت در نبرد حلب را یک پیروزی شگفت انگیز و تاریخ‌ساز عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان،   سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش امنیت و اقتدار که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، با بیان اینکه ملت‌های بزرگ همواره در مسیرهای تاریخی سخت رشد کرده‌اند، اظهار داشت: ٩دی حماسه تاریخی و جاودان ملت ایران بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه گفت: امروز یکی از پیروزی های شگفت انگیز و تاریخ ساز برای امت اسلام در عرصه نبرد با مستکبران در کشور سوریه و حلب بدست آمده است.

سلامی افزود: شکوه و عظمت و اقتدار و منزلت والا در نظام جهانی و ساختن یک شخصیت و هویت توام با عزت به خودی خود حاصل نمی‌شود و باید بدانیم که جز در پرتو ایستادگی و صبر و مبارزه و مجاهدت نمی‌توان در جهان امروز بعنوان یک جامعه مستقل و آزاد زیست.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما در تاریخ انقلاب، مسیر بسیار سختی را پیموده ایم و همه آنچه که امروز بعنوان عناصر هویت ایران بزرگ در جهان می‌شناسیم مرهون آزمون های موفقی است که ملت ایران در پرتو هدایت های الهی رهبران خود در منظر قضاوت جهان به نمایش گذاشته‌اند و همه این مبارزات چند وجهی و همه جانبه در طول تاریخ انقلاب، مقیاسی جهانی داشته اند.
سردار سلامی تاکید کرد: ایران اسلامی در عرصه یک نبرد همه جانبه توقف ناپذیر جهانی است و اقتدار و شکوه خود را ایجاد و تثبیت کرده است.

وی گفت: اگر جنگ تحمیلی ٨ساله بر هر کشور دیگری تحمیل می‌شد ارکان حکومت آن فرو می‌ریخت.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: آمریکای آن زمان که بسیار قدرتمند از امروز بود و شوروی آن زمان که بسیار مقتدرتر از روسیه امروز بود و اروپایی که آن روز نفس گرمتری (و البته امروز نفس هایش به شماره افتاده) هرچه داشتند به صحنه آوردند تا از ظهور یک شخصیت و ضلع جدید در هندسه قدرت جهانی جلوگیری کنند و آمده بودند تا دوباره به تاریخ کشور ما برگردند.

سردار سلامی تصریح کرد: اولین عناصر قدرت و شکوه انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت که جوانان حاضر بودند از جان خود بگذرند اما در مقابل دشمن تسلیم نشوند و برای همین بود که ایران تبدیل به کشوری نفوذناپذیر و تسخیرنشدنی شد و ما امروز باید بدانیم که برای پیشرفت باید استقامت کرد.

وی افزود: ملت ایران هیچگاه از کفار تبعیت نداشت و ایمان به خدا را با کفر به طاغوت همراه کرد و قدرتهای ظاهری را کوچک قلمداد کرد و ما می دانیم که جنگ استکبار علیه ملت ایران با پایان دفاع مقدس خاتمه نیافت.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آنها (دشمنان) می‌دانند اگر انقلاب اسلامی تبدیل به الگو در جهان شود، راه تنفس‌شان را تنگ کرده و به استیلای آنها بر کشورهای جهان خاتمه می‌دهد، لذا بعد از ناامیدی در جنگ سخت، به عرصه های دیگر مانند اقتصاد ورود کرده و یک جنگ جدی با گستره جهانی را ایجاد کردند و این کار هم با هدف از تعادل خارج کردن نظام و ایجاد نارضایتی مردمی و آشوب اجتماعی و سیاسی و نهایتا پذیرش شرایط استکباری جهانی صورت گرفت.

سردار سلامی افزود: جنگ استکبار با ایران اسلامی هیچگاه متوقف نشده است.

وی ادامه داد: استکبار همه تلاش خود را در منطقه و در کشورهایی نظیر سوریه و لبنان و بحرین می کند تا اثبات کند بدون اتکا به قدرتهای بزرگ نمی‌توان زیست و ایران نیز در پی اثبات مدل حکومت مستقل و ایستادگی در برابر استکبار است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز اروپا بدلیل تبعیت از سیاست های امریکا در بحران امنیت و اقتصادی و سیاسی قرار دارد و باید ببینیم تابعیت و پیروی از امریکا در مسایل منطقه ای چه وضعیتی را برای ترکیه ایجاد کرد؛ یک کشور نا امن و بی ثبات و رو به افول و زوال اقتصادی و نامطمین نسبت به آینده و محمل یک کودتای بزرگ. این وضعیت ترکیه است در حالیکه این کشور مثال کسانی بود که می‌گفتند با مدل انقلاب اسلامی نمی‌توان به پیشرفت رسید.

سردار سلامی با اشاره به وضعیت مشابه در کشورهایی نظیر مصر و عربستان، گفت: هیچ‌کس در جهان فکر نمی‌کرد ایران در برابر تحریم‌ها دوام بیاورد اما در طول این بیش از 8 سال که تحریم جهانی است، نه تنها هرگز کشور ایران منزوی نشد و رو به افول نرفت بلکه بیشترین پیشرفت‌ها اعم از هسته ای و موشکی و ... در زمان همین تحریم ها صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: آنها (دشمن) می‌خواست ما فلج شویم تا به التماس بیفتیم و دست از پیشرفت هسته‌ی برداریم و توسعه موشکی را متوقف کنیم اما کدامیک از این اتفاقات افتاد؟
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ایران امروز یک قدرت منطقه ای بزرگ است و دیگر هیچ قدرتی ما را تهدید نمی‌کند و دیگر در گفتگوی مقامات امریکایی صحبت از گزینه های نظامی نیست.

سردار سلامی تصریح کرد: ما امروز بر این منطقه مسلطیم و دارای سیادت سیاسی هستیم و تحریم نه تنها نتوانست تاثیر بگذارد، بلکه جامعه ما را به خود و خدا متکی کرد.

وی با بیان اینکه ما از دشمن ناامید هستیم، گفت: ما زمانی در کرخه و کارون می‌جنگیدیم اما امروز به شکلی موفقیت‌آمیز در شرق مدیترانه و دریای سرخ با سیاست دشمنان درگیریم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: سوریه دروازه سیاست‌های امریکا در منطقه بود که این دروازه کاملا در حال بسته شدن است.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه 9 دی، فتنه ٨٨ را یکی از خطرناکترین توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این یکی از تلاش های دشمن علیه انقلاب بود و زهرهای ویرانگر این فتنه بزرگ می‌رفت تا بدتر و خطرناکتر از دوران دفاع مقدس، شیرازه فرهنگی و اجتماعی و باورهای مردم را در معرض خطر قرار دهد.

وی ادامه داد: این فتنه یک اتفاق نبود و تراکم بیش از 30 سال تلاش و برنامه ریزی دشمنان خارجی و داخلی علیه انقلاب اسلامی بود که بر سیمای نورانی نظام چنگ زد و برای مدتی اعتبار نظام را مورد هدف قرار داد و بدنبال خارج کردن نظام از تعادل امنیتی و سیاسی بود.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: خیانت سران فتنه یک خیانت منحصربفرد، خطرناک، ویرانگر و نابخشودنی است و هرگز وجدان بیدار ملت ایران کسانی را که دستور شکستن نظام را صادر می‌کردند و می‌خواستند نظام ما را تحویل بیگانگان دهند نمی‌بخشد.
سردار سلامی گفت: حصر این افراد و طرد از ذهن جامعه، کوچکترین اقدام حکومت در برابر آنها است.
وی تصریح کرد: بعد از این فتنه بود که تحریم های جهانی علیه ایران تشدید و دشمن برای این تحریم ها تحریک شد.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود: برای ترمیم چهره زخم خورده انقلاب سالها تلاش شد و شهید دادیم و مجاهدت ها صورت گرفت.
سردار سلامی اضافه کرد: 9 دی از ایام الهی است و ملت ایران شکوهمندترین آزمون خود را به نمایش گذاشت و تیر خلاص بر قدرتهای بیگانه و عمال داخلی آنها زد. ٩دی روز بصیرت و اقتدار و روز خاموش کردن آروزهای کسانی بود که می‌خواستند نور خدا را خاموش کنند.
وی در پایان افزود: ما در مسیر پیشرفت قرار گرفته ایم و هیچ جیزی ما را متوقف نخواهد کرد و از همه سیاستهای دشمنان عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

فارس

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar