سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۷۹۵۳۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵- ۲۵: ۲۳
جلیلی:
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد«حقوق شهروندی» آحاد ملت از حق آب خوردن تا حق پیشرفت علمی به اجازه کدخدا گره بخورد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  عصر (سه‌شنبه، 30 آذر)  در دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: پیشرفت ما موجب عصبانیت دشمن می‌شود.نباید سرعت پیشرفت بر اساس اخم و لبخند دشمن تنظیم شود و نباید اجازه داد به بهانه عصبانی شدن دشمن، مانع پیشرفت کشور شد. در تفکر انقلابی، «پیشرفت یک ملت» بر «عصبانیت دشمن» ترجیح دارد.

جلیلی تصریح کرد: وقتی پیشرفت و تعالی شما خشم دشمن را دارد، پاسخ آن کند کردن یا توقف پیشرفت نیست بلکه فریاد «موتوا بغیظکم» است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمن از تفکر انقلابی می ترسد و می هراساند چون در این تفکر منافع، حقوق و سرمایه های یک کشور پای لبخند دشمنان ریخته نمی شود.

وی افزود: حاصل تفکر انقلابی پیشرفت و امنیتی است که دشمن اگر بخواهد هم نمی تواند آن را به هم بزند. رفتار انقلابی رفتاری است که امنیت، رفاه پیشرفت و تعالی یک کشور را بگونه ای رقم می زند که دشمن اگر بخواهد هم نمی تواند آن را به هم بزند.

جلیلی با بیان اینکه تفکر انقلابی دنبال آرامش و رفاه لرزانی نیست که هر روز نگران بدعهدی و تحریم دشمن باشد، تاکید کرد: تفکر انقلابی امنیتی را به ارمغان آورد که 28 سال پس از دفاع مقدس دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای شما را هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رزمندگان و شهدا به عنوان حاملان واقعی تفکر انقلابی برای ما امنیتی را به ارمغان آوردند که کسی را یارای مقابله با آن نیست، امنیتی است که در واقع مردم آن را لمس می کنند نه روی کاغذ، که برای حفظ آن نگران بدعهدی دشمن است.

وی ادامه داد: باید در عمل به مدعیان کدخدایی دنیا نشان دهیم و اثبات کنیم که پای حقوق شهروندان مان ایستاده ایم.

جلیلی با بیان اینکه باید در عمل نشان دهیم اجازه نمی دهیم «حقوق شهروندی» آحاد ملت از حق آب خوردن تا حق پیشرفت علمی به اجازه کدخدا گره بخورد، تاکید کرد: در تفکر انقلابی «حقوق شهروندی» یک ملت در معامله برد-برد قرار نمی گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وقتی می توانیم از حقوق شهروندی صحبت کنیم که امریکا برای سطح و نوع تحقیقات دانشگاهی ما اظهار نظر نکند و نگوید من باید آن را تعیین کنم.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید منتظر گلابی امریکا بمانیم، گفت: مردم همدان که صادر کننده سیب و گلابی هستند، ظرفیت هایی دارند که خیلی بیشتر از وعده امریکا می تواند برای کشور رونق و اشتغال و توانمدی ایجاد کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر گفته میشود ایران سومین تولید کننده گردوی دنیاست و همدان مهمترین قطب گردوی کشور است ولی ما در همین استان چقدر از این فرصت که می تواند اشتغال زایی کند،  استفاده کردیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی یک جوان همدانی می تواند پیچیده ترین بخش صنعت کشور که صنعت هسته ای است را متحول کند آیا نمی توان به همت همین جوان ها، بخش های فشل صنعت کشور مانند خودرو یا بخش های مختلف روی زمین مانده کشاورزی کشور را متحول کرد؟!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد:  وقتی ما از میدان دادن به جوان ها صحبت می کنیم و از ظرفیت درونی مردم ایران حرف می زنیم، تصور می شود که  شعار می دهیم، نه! ما داریم از یک تجربه و یک کارنامه "روشن" حرف می زنیم.

وی یادآورشد:کارنامه روشن یک جوان در متحول کردن پیچیده ترین بخش صنعت کشور، کارنامه روشن یک جوان در خنثی کردن یکی از بدترین بدافزارهای قرن، کارنامه روشن جوانهای این کشور در غنی سازی 20 درصد، ما داریم از یک کارنامه روشن در توسعه صنعت هسته ای صحبت می کنیم و امروز کارنامه روشن جوانهای این کشور و کارنامه احمدی روشن ها جلوی چشمان ماست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود:  روشنی را در همین احمدی روشن ها باید پیدا کنیم. امروز دشمن می فهمد که سخت و افزار در مصاف با نیروی انقلابی جواب نمی دهد زیرا کسانی مثل شهید فانوسی از همین همدان بلند می شوند، فانوس مقاومت را روشن می کنند و پوزه امریکا را بر زمین می مالند.

وی خاطرنشان کرد: پیچیده ترین کار در دنیای امروز جنگ است که ما هم در 8 سال دفاع مقدس و هم امروز در برابر تمام دنیا حرف برای گفتن داریم. چنانکه امروز در حلب یک طرف تمام دنیا بود و یک طرف شاگردان شهید همدانی، ولی کفه یاران شهید همدانی غلبه کرد.

جلیلی تصریح کرد: چطور در دفاع مقدس با آن پیچیدگی می توان به یک جوان همدانی اعتماد کرد تا امروز یک ژنرال منطقه ای برای حل امنیت مردم منطقه بشود ولی در سایر حوزه های روی زمین مانده کشور نمی توان به جوانها و همدانی های جدید اعتماد کرد تا کلی ژنرال برای حل مشکلات آینده منطقه در حوزه های مختلف اقتصاد و کشاورزی و  ایجاد شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: «انقلابی‌ها» در هر حوزه ای دست بگذارند چون نه تطمیع می شوند نه سازش می پذیرند و نه تهدید در برابرشان جواب می دهد، صرفا با حذف فیزیکی از میدان خارج می شوند. چه حذف همدانی ها از میدان جنگ و چه حذف احمدی روشن ها از میدان صنعت کشور.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar