سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۳۵۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵- ۰۰: ۱۰
مدیر کل امور مساجد استان قزوین:
مدیر کل امور مساجد استان قزوین اظهار کرد: امام جماعت مسجد نه تنها به عنوان پیش نماز بلکه باید به عنوان امام و پیشرو در حل و فصل مشکلات باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، حجت الاسلام اوتارخانی مدیرکل امور مساجد استان قزوین در همایش ائمه جمعه و جماعات شهرستان بوئین زهرا با بیان اینکه مسجد باید پایگاه اصلی مراجعات مردمی در مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی و معنوی باشد گفت: امام جماعت مسجد نه تنها به عنوان پیش نماز بلکه باید به عنوان امام و پیشرو در حل و فصل مشکلات باشد.

وی ادامه داد: البته هیئت امنا و سایرین هم باید حق امام جماعت را رعایت کنند و بدون مشورت و صلاح دید وی در هیچ زمینه ای اقدام ننمایند.

اوتارخانی با انتقاد از برخی از دولت های بعد از انقلاب که جایگاه مسجد را تضعیف کردند افزود: متاسفانه بعد از انقلاب برخی دولت ها اعتباراتی را که باید در مساجد هزینه شود را به برخی از ارگان های فرهنگی دادند که در مسیر هنر و فرهنگ غیر اسلامی هزینه شد.

مدیرکل امور مساجد استان قزوین نقش مسجد در تربیت جوانان را استثنایی برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر مسجد به جایگاه اصلی و رفیع خود برسد جوانان دنبال آرامش و تفریح در پای کنسرت های آنچنانی نمی نشینند و به آرامش واقعی می رسند.

وی با اشاره به اینکه در مساجد باید پایگاه های علمی و سیاسی در کنار مسائل عبادی و معنوی دایر شود ابراز داشت: محور همه این مباحث امام جماعت مسجد است پس دقت در تعییین هیئت امنا نیز می تواند به حضور جوانان و اقشار مختلف در مسجد کمک نماید.


2001/پ20/ ب

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar