سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۶۷۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵- ۲۶: ۱۴
حمیدرضا جعفرخونویی :
بسیج مداحان: قسمت دوم یادداشت حمیدرضا جعفرخونویی با عنوان «احصاء راهبرد های کلان بیان شده در سخنان رهبر معظم انقلاب با مداحان اهل بیت در سال95» را مطالعه کنید.
به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، قسمت دوم یادداشت حمیدرضا جعفرخونویی با عنوان «احصاء راهبرد های کلان بیان شده در سخنان رهبر معظم انقلاب با مداحان اهل بیت در سال95» را می‌توانید در ادامه بخوانید. بسم الله الرحمن الرحیم یادداشت شماره 2 مقدمه‌ای بر برنامه ریزی عملیاتی هر یک از حوزه های مرتبط در اولین گام در طراحی برنامه عملیاتی نهاد های مردمی و دولتی مرتبط بر اساس بیانات مقام معظم رهبری با مداحان می بایست به احصاء راهبردهای کلان بیان شده در این سخنان پرداخت. بیان این راهبردها از زبان معظم له با توجه به جایگاه ویژه ایشان در راس نظام اسلامی و اطلاع دقیق ایشان از ابعاد مختلف جامعه و شرایط محیطی به منزله طی مرحله تحلیل محیط درونی و بیرونی در حوزه برنامه ریزی می باشد که این نکته در تمامی این سخنان به وضوح مشخص می باشد. در واقع بیان راهبردهای کلان توسط ایشان بخش عظیم و حساسی از برنامه ریزی کلان را که کمترین خطا در آن به منزله شروع یک بی راهه است را بر ما  سهل نموده و این فرصت را به ما می‌دهد که با خاطری آرام به ترجمان عملیاتی و طراحی برنامه اقدام بپردازیم. قبل از بیان راهبرد های احصاء شده از این سخنان باید به این نکته اشاره نمایم که قطعا احصاء این راهبردها می‌تواند با کمک خبرگان حوزه ستایشگری اهل بیت (ع) به صورت دقیق‌تر از درون متن سخنرانی احصاء گردد. در این نوشتار از مشورت خبرگان حوزه برنامه ریزی و ستایشگری اهل بیت (ع) به بضاعت موجود بهره گرفته شده است. راهبردهای کلان بیان شده عبارتند از: 1-  افزایش کمیّت جامعه مداحان 2-  گسترش علمی فرهنگ ستایشگری اهل بیت ع 3-  بیان ابعاد سبک زندگی اهل بیت ع 4-  تبیین صحیح مسائل سیاسی 5-  تقویت باورهای اسلامی و انقلابی جوانان 6-  مدیریت احساسات و هیجانات 7-  بصیرت افزایی و بیدارگری راهبردهای بیان شده در بالا میتواند با واکاوی دقیق تر سخنان معظم له در مقالات دیگر توسط  فعالان حوزه برنامه ریزی کامل تر شود. در گام بعد پس از احصا ماموریت های تعریف شده هر کدام از نهادهای  مرتبط و تعریف ماموریت  نهادهای غیر رسمی فعال مرتبط با این خطاب می‌بایست اقدام به طراحی ماتریس انطباقی راهبرد های کلان بیان شده در این سخنرانی با ماموریت‌های هر نهاد نمود و در نتیجه  این گام وظیفه هر یک از حوزه ها در خصوص بیانات و تاکیدات معظم له در سال 95 مشخص می گردد. ترجمان هر یک از راهبردهای کلان بیان شده توسط مقام معظم رهبری با توجه به ماموریت ها و توانمندی های هر حوزه می تواند مقدمه‌ای بر طراحی برنامه عملیاتی هر حوزه بر اساس این تاکیدات باشد.
حمیدرضا جعفرخونویی - کارشناس برنامه ریزی استراتژیک انتهای پیام/

منبع: سازمان بسیج مداحان www.basijmadahan.ir
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar