سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۶۵۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۵- ۳۸: ۱۳
اختصاصی بسیج مداحان/
بسیج مداحان: حمیدرضا جعفرخونویی در یادداشتی به بررسی جایگاه نظام‌های علمی برنامه ریزی در مدیریت کلان جامعه مداحان و ستایشگران پرداخت.
به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، حمیدرضا جعفرخونویی در یادداشتی به بررسی جایگاه نظام‌های علمی برنامه ریزی در مدیریت کلان جامعه مداحان و ستایشگران پرداخته که متن کامل این یادداشت را در ادامه خبر می‌خوانید. ذاکران و ستایشگران اهل بیت (ع) به عنوان یکی از اقشار موثر در پیروزی انقلاب اسلامی یکی از گروه‌های مورد توجه رهبر انقلاب بوده‌اند و این خود دلیلی بر تاکید جایگاه ایشان در جریان زنده انقلاب اسلامی و اعتماد مقام معظم رهبری به گروه‌ می‌باشد. جلسات مستمر از جانب عالی ترین مقام نظام اسلامی با جامعه مداحان و بیانات و تاکیدات ایشان در نگاهی دیگر بیانگر توقعات معظم له از مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع) می باشد. همچنین مرور این تاکیدات در سال‌های مختلف  به وضوح انتظار رهبر انقلاب به رشد و ارتقاء در حوزه اثر گذاری بیشتر جامعه مداحان در فرآیند انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد. همین تاکیدات و نصایح حکیمانه ایشان در سال‌های اخیر موجب ایجاد نهادهای مردمی و دولتی در حوزه ستایشگری اهل بیت (ع) گردید که در جای خود میمون و مبارک می‌باشد. اما در این میان یکی از تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در دیدارهای متعدد با مداحان و ذاکران، توجه به ارتقاء نقش هدایتگری این قشر در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی در سطح جامعه می‌باشد که این امر به ندرت و در مقیاس کمی از جامعه گسترده مداحان و ذاکران و مجموعه‌های حمایتی ایشان محقق گردیده است. اما این ضعف ناشی از چیست؟ با وجود نیروهای توانمند ، انقلابی و دلسوز، چرا منویات معظم له به صورت اثربخش پیاده سازی نشده و یا آن‌قدر اثر آن کم است که در کلان دیده نمی‌شود؟ در نگاه برنامه ریزی کلان این موضوع همچون اجرای برنامه‌های کلان دیگر گاهی دچار آسیبی به نام عدم ترجمه عملیاتی با توجه به فرصت‌ها، تهدیدات، ضعف‌ها و قوت‌های هر مجموعه گردیده  که تمام تلاش‌های دلسوزان این حوزه را کم اثر می‌نماید. در واقع می‌توان گفت فعالیت‌های فراوان  دلسوزان این حوزه بدون توجه به برنامه ریزی عملیاتی براساس سیاست‌های کلان تببین شده از جانب مقام معظم رهبری در فرآیند برنامه ریزی، کم اثر و گاهی بدون اثر می‌گردد. در این یادداشت بر اساس تجربیات فردی در حوزه برنامه ریزی فرهنگی و همچنین تاکیدات متون علمی در حوزه برنامه ریزی استراتژیک می‌توانم یکی از مهم‌ترین حلقه‌های مفقوده تبدیل فرمایشات رهبری به عملیات اجرایی را عدم توجه به ترجمه عملیاتی از سیاست‌های کلان تبیین شده توسط معظم له بیان دارم و از تمامی دلسوزان این حوزه توجه به این امر را تمنا نمایم. در ترجمه عملیاتی اهداف کلان بیان شده می‌‌بایست ابعاد مختلفی علاوه بر تحلیل محیط بیرون و درون هر مجموعه در نظر گرفته شود که یکی از این مهم دسته بندی مخاطب هر مجموعه و در لایه پایین‌تر دسته بندی هیئات و مخاطبان آن می‌باشد. همچنین تحولات فرهنگی و سیاسی جامعه و تببین نقش جامعه مداحان در آن ، از دیگر نکات مهم می‌باشد که در نهایت به مدیریت کلان جامعه متنوع مخاطبان در دسترس مادحین گرامی در راستای اهداف کلان نظام اسلامی منجر می‌گردد. 
حمیدرضا جعفرخونویی 
انتهای پیام/


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar