سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۶۱۹۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴- ۵۱: ۱۲
دادستان تهران:
با گذشت حدود ۱۰ روز از حمله عده‌ای به سفارت سعودی پس از اعدام شیخ نمر، دادستان تهران گفت: شناسایی، دستگیری و تحقیق از متهمان این پرونده همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج ، روز یکشنبه جلسه‌ مشترک معاونان دادستان تهران و سرپرستان مجتمع های قضایی تهران به ریاست عباس جعفری دولت آبادی برگزار شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به لزوم تشکیل جلسات مشترک بین دادسراها و مجتمع‌های قضایی گفت: سرپرستان دادسراهای نواحی باید به طور منظم جلسات مشترکی را با سرپرستان مجتمع‌های قضایی داشته باشند تا با برگزاری این گونه جلسات به فهم مشترک برسیم.

وی افزود: اقدامات دادسرا و دادگاه باید مکمل هم باشند تا برخی از متخلفان نتوانند به اهداف خود برسند.

دولت آبادی اعلام کرد: برای حل مشکلات در تهران بزرگ باید در مورد مسائل مهم و مبارزه با جرایم به فهم مشترک برسیم و بروز برخی مشکلات کنونی، ناشی از فقدان یک فهم مشترک بین مراجع قضایی است.

وی با انتقاد از صدور احکام متفاوت در پرونده‌های مشابه تصریح کرد: در بعضی موارد در پرونده‌های مشابه، احکام متفاوت صادر می‌شود که نوعی تبعیض ناروا است. احکام دادگاه‌ها و تصمیمات دادسراها باید مکمل هم بوده و نباید اقدامات مؤثر علیه مجرمین را خنثی کنیم.

صدور احکام قوی موضع مراجع قضایی را تقویت می‌کند

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان این که صدور احکام قوی موضع مراجع قضایی در مبارزه با جرایم را تقویت خواهد کرد، افزود: صدور رأی محکم و بازدارنده از سوی دادگاه برای متهم، موجب تقویت دستگاه قضایی می‌شود.

جعفری دولت‌آبادی ضمن تاکید بر لزوم مقابله دادسرا و دادگاه با جرایم مهم اقتصادی، زمین‌خواری، جرایم امنیتی، جرایم علیه بهداشت عمومی و جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی گفت: باید در برخورد با این جرایم با قدرت عمل کنیم تا متخلفان عزم جدی ما را در برخورد با این گونه جرایم احساس کنند.

دادستانی و محاکم باید در مقابله با مسائل خلاف اخلاق، همیار هم باشند

وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در رسیدگی به جرایم مرتبط با اخلاق و عفت عمومی گفت: در برخی موارد مامورین پلیس برای اخذ دستورات قضایی از دادسراها و دادگاه ها با مشکلاتی مواجه‌اند.

دولت‌آبادی با اشاره به نظارت دادستان بر ظابطین، زندان‌ها و محاکم گفت: همکاران قضایی در محاکم تهران به این موضوع توجه کنند و اگر مشکلاتی را در عملکرد دادسرا مشاهده کردند، به دادستانی تهران اعلام کنند.

جعفری دولت‌آبادی افزود: در دادستانی تهران پنج دایره نظارت متمرکز در زندان‌ها ایجاد شده و دادیاران ناظر در زندان‌ها مستقر هستند. هم‌چنین در دادسرای عمومی و انقلاب تهران معاونت دفاع از کیفرخواست تشکیل شده که وظیفه‌ آن پیگیری حضور نمایندگان دادستان در محاکم و ارایه گزارش جلسات دادگاه به دادستان است.

دولت‌آبادی در این جلسه خواستار تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی مشکلات اعلامی شد.

وی در مورد پرونده تعرض به سفارت عربستان اعلام کرد شناسایی، دستگیری و تحقیق از متهمان ادامه دارد.

آمادگی رئیس کل محاکم تهران برای تشکیل محاکم تخصصی

در ادامه پوریانی رئیس کل محاکم تهران اظهار داشت: به منظور رفع ایرادات و اشکالات موجود، باید جلسات مشترک در سطح سرپرستان نواحی دادسراها و روسای مجتمع‌های قضایی تشکیل شود .

وی برای تشکیل دادگاه‌های تخصصی در تهران اعلام آمادگی کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar