سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۹۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۴- ۱۰: ۱۲
مسؤول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان:
حجت الاسلام سنجری مسوول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان گفت: عربستان سعودی با پیگیری اجرای این حکم دقیقا پا جای پای آمریکا و اسرائیل گذاشته و می خواهد وفاداری خود به آنان را نشان دهد بنابراین اگر چنین اتفاق نامبارک و ناعادلانه ای صورت پذیرد قطعا در آینده ای نه چندان دور دیگر عربستان امن و آرام نخواهد بود.
به گزارش"خبرگزاری بسیج سپاه ثارالله استان کرمان"حجت الاسلام سنجری مسؤول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان، در رابطه با حکم ناعادلانه اعدام آیت الله نمر اظهار داشت: این روحانی مجاهد و بزرگوار تشیّع از شخصیت های برجسته و شناخته شده ای است که مورد احترام جهان اسلام است بنابراین آل سعود با سرمشقهایی که از رژیم فاسد و ظالم آمریکا و اسرائیل می گیرد در پی خدشه دار کردن چهره این بزرگوار است.
وی افزود: عربستان سعودی با پیگیری اجرای این حکم دقیقا پا جای پای آمریکا و اسرائیل گذاشته و می خواهد وفاداری خود به آنان را نشان دهد از این رو اگر چنین اتفاق نامبارک و ناعادلانه ای صورت پذیرد؛ قطعا در آینده ای نه چندان دور؛ دیگر عربستان امن و آرام نخواهد بود.
حجت الاسلام سنجری خاطر نشان کرد: تاکنون عربستان سعودی به واسطه بسیاری از کارهای ناخوشایند و غیر اسلامی اش زیر سوال بوده و خواهد بود اما انجام این حکم مطمئنا آرامش آل سعود را به خطر می اندازد چرا که مسلمانان جهان در برابر این حکم موضع گیری خواهند کرد و ساکت نخواهند نشست.
وی ابراز داشت: در حال حاضربه دلیل صدور این حکم ناعادلانه شاهد اعتراضات و تجمعات مسلمانان جهان در جای جای دنیا هستیم که نشان از غیرت دینی مسلمین نسبت به اینگونه مسائل است لذا به طور حتم اجرای این حکم به ضرر حکومت آل سعود خواهد بود.
مسوول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان تصریح کرد: پس از جریان غمبار و هولناک منا عربستان در پی سرپوش گذاشتن بر اقدامات بی خردانه و ظالمانه خود است بنابراین با به جریان انداختن حکم اعدام شیخ نمر که قریب به دو سال در زندانهای این کشور به سر می برد؛ سعی دارد افکار عموم مسلمین را به موضوعات دیگری مشغول کند تا جریان کشتار مسلمین در منا مسکوت باقی بماند چراکه نه تنها مسلمین جهان بلکه کسانی که در این امور مطالعاتی دارند خواستار پاسخگویی عربستان در این زمینه هستند.
وی ادامه داد: از آنجا که عربستان هنوز پاسخ شفاف و روشنی در خصوص حادثه منا ارائه نداده است همچنان در این زمینه موظف به پاسخگویی است بنابراین با مطرح کردن دوباره این حکم در پی گریز از مطالبات جهان اسلام در خصوص حادثه منا است چراکه در هر صورت در این جریان محکوم است و موظف است پاسخگوی خون های به ناحق ریخته زائران مظلوم خانه خدا باشد.
حجت الاسلام سنجری در رابطه با برخورد دوگانه مدعیان حقوق بشر در این زمینه عنوان داشت: با توجه به اینکه رییس سازمان ملل و همکارانش دست نشانده های آمریکا و صهیونیزم هستند بنابراین می بینیم که امروز این افراد در برابر جنایات عربستان در یمن و حادثه منا و حکم اعدام این عالم بزرگوار سکوت کرده و عکس العملی نشان نمی دهند در حالی که این اشخاص در راس مسائل بین الملل هستند و داعیه حقوق بشر دارند.
وی در ادامه افزود: انتظار می رود در چنین مسائلی کسانی که در جایگاه بررسی حقوق بین الملل هستند؛ وارد شوند و عکس العمل مناسب با موضوع داشته باشند اما متاسفانه سازمان ملل مواضعی را اتخاذ می کند که به نفع فتنه گران و ظالمان عالم است بنابراین به جهت رشوه ها و حمایت های مالی عربستان از این اشخاص؛ آنان چشم هایشان را بر حقایق اطراف می بندند و آنان را نادیده می گیرند.
مسوول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمان ضمن اشاره به وظیفه دولت ایران و دستگاه دیپلماسی کشور در این زمینه گفت: ایران به عنوان کشور اسلامی از تاثیر گذاری مثبتی بر مسائل منطقه ای برخوردار است؛ چنانچه حتی در همین نشست اخیر برای بررسی مسائل سوریه نتوانستند موقعیت ایران در منطقه را نادیده انگارند و آن را کنار بزنند و حتی خودشان به این مسئله اذعان دارند که نقش ایران در منطقه بسیار پر رنگ است بنابراین باید در این زمینه ورود داشته باشیم و با قاطعیت تمام موضع خود را مطرح نماییم چراکه با توجه به موقعیت و ظرفیتمان در منطقه قطعا موضع گیری ما اثر گذار خواهد بود.
وی ادامه داد: از آنجا که یک چهارم ظرفیت زمین را مسلمانان تشکیل داده اند و همواره شیعه و سنی با تمام وجود سعی در ایجاد وحدت میان خود داشته اند بنابراین در این شرایط نیز باید مسلمین جهان بدون در نظر گرفتن اختلافات مذهبی و با همدلی و همراهی یکدیگر در مقابل این حکم ظالمانه بایستند و با سخن و فتوایشان نقش آفرینی کنند چراکه قطعا سکوت در برابر چنین ظلمی؛ تنها به دلیل شیعه بودن این عالم روا نیست چراکه ممکن است با این رویه ای که آل سعود در پیش گرفته در اقدامات بعدی؛ علمای سنی را نیز مورد هجمه قرار دهند بنابراین مطمئنا وحدت و همدلی همراه با اظهار نظر و فتوای علما در این زمینه اثرات فراوانی بر عدم اجرای این حکم خواهد داشت.

انتهای پیام/M

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar